گزارش بازدید از نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته

گزارش بازدید از نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی تهران

توسط جمعی از اعضای انجمن مسوولین فنی گیلان

نمايشگاه بين المللی صنايع کشاورزی و مواد غذایی در تاریخ 1393/3/9 تا 1393/3/12 در تهران برگزار شد. انجمن مسوولین فنی گیلان همانند سنوات قبل با جمعی از اعضای خود یک بازدید یک روزه از این نمایشگاه داشتند. امکان این بازدید پس از فراخوان عمومی و ثبت نام این عزیزان توسط انجمن در دهم خرداد ماه فراهم گردید.

بیست و یکمین نمايشگاه بين المللی صنايع کشاورزی، مواد غذایی، ماشين آلات و صنايع وابسته تهران (ايران آگروفود 2014) که در نوع خود یکی از بزرگترین نمایشگاه  های جهان محسوب می شود، مورد استقبال گسترده کشورهای مختلف جهان قرار گرفت.

مسوولین فنی بازدید کننده از نمایشگاه  در مورخه دهم خرداد ماه 1393

مسوولین فنی محترم بازدید کننده از نمایشگاه در مورخه دهم خرداد ماه 1393

15 کشور مختلف از آسیا و اروپا و آمریکا در این نمایشگاه حضور داشتند و جدیدترین صنایع و خدمات حوزه کشاورزی و غذائی رو ارائه دادند.

این نمایشگاه شاهد حضور صدها شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران بود. ازواحد های صنعتی گیلان که در این نمایشگاه غرفه داشتند شرکت نوشینه، مطهر گیلان، خزر تولید و سیبون ملاحظه گردیدند.

غرفه شرکت تولیدی مطهر گیلان

غرفه شرکت تولیدی مطهر گیلان

غرفه شرکت کشت و صنعت نوشینه

غرفه شرکت کشت و صنعت نوشینه

غرفه شرکت سیبون گیلان در بیست و یکمین نمایشگاه صنایع غذایی - تهران

غرفه شرکت سیبون گیلان در بیست و یکمین نمایشگاه صنایع غذایی – تهران

غرفه شرکت اتکا

غرفه شرکت اتکا

در این نمایشگاه بزرگ 700 شرکت و واحد توليدی داخلی و 165 شرکت خارجی (طبق اطلاعات بروشور)يا نمايندگي‌هاي آنان حضور داشتند و جدیترین کالاها، تولیدات و خدمات خود را ارائه و در معرض دید علاقه مندان قرار دادند. اما آن چیزی که بنظر می رسید حضور شرکت های خارجی در سالهای گذشته بیشتر بود.

آلمان، بلژیک، بلز، پرتغال، تایلند، تایوان، ترکیه، چین، دانمارک، روسیه، سری لانکا، سوئیس، هنگ کنگ ، ژاپن ،فرانسه، فنلاند، اسپانیا، اتریش، اکراین، امارات متحده عربی، ایتالیا، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، هلند، و هند کشورهائی هستند که در بیست و یکمین نمايشگاه بين المللی صنايع کشاورزی، مواد غذائی، ماشين آلات و صنايع وابسته حضور داشتند که از میان آنها شرکت کنندگان كشورهای آلمان،ايتاليا، تایلند، تركيه، چين، فرانسه وهند بصورت گروهي در نمايشگاه مشاركت داشتند.
بیست و یکمین نمايشگاه بين المللی صنايع کشاورزی، مواد غذائی، ماشين آلات و صنايع وابسته، امسال در سه بخش تخصصي ايران فود، ايران فودتك و ايران آگرو برگزار شد که بر اساس آن، ايران فود شامل فرآورده ها و محصولات غذائي – صنايع تبديلي و صنايع مرتبط بود و همچنین ايران فودتك شامل ماشين آلات، تجهيزات و تكنولوژي صنايع غذائي، بسته بندي، تجهيزات جانبي، ماشين آلات و صنايع مرتبط بود و ايران آگرو هم شامل ماشين آلات، تجهيرات كشاورزي و آبياري – صنايع كشاورزي و صنايع مرتبط بود.

هدف از برگزاری این نمایشگاه، معرفی توانمندي ها و پيشرفت های کشورمان در حوزه کشاورزی و غذائی،ارتقاء سطح مبادلات تجاری کشورمان در جهت توسعه صادرات غير نفتی، آشنائی شرکت کنندگان و بازديدکنندگان با آخرين دستآوردهای علمی و صنعتی حوزه کشاورزی و غذائی داخلی و خارجی، اشتغال و کارآفرینی، ارتقاء دانش و تبادل اطلاعات بین شرکت کنندگان در نمایشگاه، تشويق و ترغيب توليد كنندگان براي رقابت سالم و هدفمند در عرصه اين صنعت و ايجاد فضا برای ارتباط مستقيم توليد كنندگان با مصرف كنندگان بوده است.

در بخش های مختلف این نمایشگاه انواع صنایع پروتئینی ، انواع فرآورده های گوشتی، انواع فرآورده های لبنی،انواع غذاهای آماده و نیمه آماده؛ صنایع تبدیلی، انواع کنسروهای غیرگوشتی، انواع خشکبار، انواع سبزیجات خشک و معطر، عرقیات گیاهی، ادویه جات، چاشنی ها، صنایع آشامیدنی، انواع فرآورده های آردی، انواع نان صنعتی، صنایع قند و نیشکر، فرآورده های روغنی، پخش و توزیع انواع فرآورده های غذائی، صنایع کشاورزی، صنایع وابسته و ماشین آلات و ادوات مربوطه، نهاده های کشاورزی، ماشین آلات و ادوات کشاورزی و باغبانی، سیستمهای آبیاری، گلخانه، ماشین آلات بسته بندی، توزین و پرکن ،ماشین آلات صنایع آردی ،ماشین آلات صنایع کنسرو و کمپوت، ماشین آلات صنایع روغن ،ماشین آلات صنایع شیر و لبنیات و پنیر ،ماشین آلات صنایع تبدیلی، ماشین آلات صنایع گوشت، ماشین آلات صنایع سردخانه، ماشین آلات صنایع غذائی سبک ،ماشین آلات صنایع غذائی مادر، ماشین آلات تکمیلی صنایع غذائی، ماشین آلات عمومی صنایع غذائی، تصفیه و پالایش آب ارائه شدند.

با توجه به توانمندی های موجود بالاي كشورمان در زمينه صنعت كشاورزي و به دنبال آن صنايع مرتبط و سابقه برگزاری بيست و یک ساله اين نمايشگاه، شرکتهای خارجی یا نمایندگی های آنها از کشورهای صنعتی جهان بصورت گروهی و یا بصورت شرکتهای مستقل در کنار صاحبان صنايع ، توليد کنندگان و شرکتهای مطرح داخلی جهت نمايش دست آوردها،  تبادل آخرين اطلاعات روز و معرفـــی تازه های بازار در زمينه اين صنعت مهــــــم در«نمايشگــــاه بين المللی صنايع کشاورزی، مواد غذائی، ماشين آلات و صنايع وابسته» حضوریافتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 visitors online now
1 guests, 6 bots, 0 members
Max visitors today: 12 at 02:50 am UTC
This month: 20 at 05-04-2019 10:25 pm UTC
This year: 83 at 04-20-2019 08:02 am UTC
All time: 87 at 12-20-2017 04:34 am UTC