صدور،تمدید و اصلاح پروانه ساخت

مدارک لازم جهت صدور، تمدید و اصلاح پروانه ساخت (ویرایش دی ۱۴۰۱):

۱- درخواست کتبی در سربرگ شرکت با تایید صاحبان امضاء مجاز و مسوول فنی/ مسوولین فنی، مطابق با آگهی تاسیس و آخرین آگهی تغییرات ارائه شده توسط شرکت دارنده نام تجاری
۲- نامه درخواست از شبکه بهداشت و درمان شهرستان مربوطه
۳- تصاویر آخرین کارت فعالیت مسوول فنی/ مسوولین فنی (در تمامی شیف های تولید) با مهر و امضاء مدیر عامل و مسوول فنی
۴- تصویر تصدیق نهایی ثبت نام/ علامت تجاری در طبقه مورد نظر به نام دارنده پروانه بهره برداری مطابق با مفاد آخرین دستور العمل اجرایی” بررسی و ارزیابی علامت تجاری برای فرآورده و مواد اولیه غذایی، آشامیدنی و بسته بندی تولید داخل و وارداتی” با کد T-W-029-0 تاریخ صدور ۱۴۰۰/۰۴/۱۲
۵- ارائه فرمول در فرم درخواست صدور/ تمدید پروانه ساخت به صورت تایپ شده که به تایید، مهر و امضاء مسوول فنی/ مسوولین فنی و مدیر عامل شرکت تولید کننده رسیده و مورد تایید توسط کارشناس مربوطه در معاونت غذا و داروی استان گیلان باشد (الزاماٌ فقط در زمان صدور بند مربوط به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی معاونت غذا و دارو استان گیلان تکمیل و تایید شده باشد. در زمان تمدید تایید آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی معاونت غذا و دارو استان گیلان مورد نیاز نیست). (در دو نسخه)
۶- درصورت تمدیدی یا اصلاح فرمول، در میزان قند، نمک و چربی آن کاهشی مشاهده گردد.
۷- تصویر طرح برچسب (لیبل) یا پوشش بسته بندی که علاوه بر رعایت موارد مندرج در ماده ۱۱ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، نشانگررنگی نیز بر روی برچسب درج شده باشد با تایید، مهر و امضای مدیر عامل و مسوول / مسوولین فنی. (در سه نسخه)
۸- اصل تعهد کتبی مدیر عامل کارخانه تولیدی مبنی بر تضمین رعایت مفاد مندرج در ماده ۱۱ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و رعایت اصول برچسب گذاری (با تایید امضاء توسط دفترخانه اسناد رسمی). (طبق فرم موجود در مدارک لازم جهت صدور پروانه بهداشتی ساخت)
۹ – پرینت کد ۱۰ رقمی ثبت منبع اخذ شده در سامانه TTAC به همراه تاریخ صدور در گروه و دسته محصولات درخواستی، با مهر و امضاء مدیر عامل و مسوول/ مسوولین فنی
۱۰- تعهدنامه نشانگر رنگی تغذیه ای
۱۱- در خصوص شرکت های تولیدی یا وارداتی محصولات آرایشی بهداشتی ارائه فرم معرفی شرکت پخش و توزیع فرآورده های آرایشی و بهداشتی (به همراه پیوست های مورد درخواست در فرم مذکور)
۱۲- پرداخت الکترونیکی هزینه صدور/تمدید/ اصلاح پروانه ساخت در سامانه TTAC
۱۳- اصل پروانه ساخت قبلی در صورت درخواست تمدید پروانه ساخت. (درصورت مفقود شدن اصل پروانه، ارائه آگهی در روزنامه کثیر الانتشار الزامی است)
۱۴- مدارک آنالیز مشخصات افزودنی ها، رنگ،اسانس و مواد نگهدارنده مصرفی در فرمولاسیون
۱۵- اخذ بارکد GTIN از مراکز شماره گذاری کالا و خدمات ایران برای محصول مورد درخواست.
۱۶- تصویر مجوز استفاده از گواهی نامه HACCP و ISO22000 و حلال از مراجع ذیصلاح (درصورت استفاده بر روی برچسب)
۱۷- ارائه پروانه ساخت معتبر مواد اولیه مورد مصرفی داخلی و مجوز بهداشتی معتبر ورود مواد اولیه وارداتی
۱۸- تصویر قرارداد با آزمایشگاه همکار سازمان غذا و دارو (در صورت نیاز)
۱۹- ارائه سوابق نمونه برداری از محصول و نتایج آزمون آزمایشگاه همکار (در خصوص درخواست تمدید پروانه). در صورت عدم تولید در زمان تمدید، ارائه نامه عدم تولید با تایید کارشناس مربوطه در معاون غذا و دارو گیلان
۲۰- ارائه لوح فشرده CD حاوی تصویر کلیه مدارک اسکن شده.(حجم محتویات داخل لوح فشرده CD باید کمتر از ۵ مگابایت باشد)

فرم درخواست صدور، تمدید و اصلاح پروانه ساخت را دریافت نمایید.

فرم درخواست صدور، تمدید و اصلاح پروانه ساخت صنایع آرایشی بهداشتی را دریافت نمایید.

فرم تعهدنامه محضری مسوول فنی و کارفرما در خصوص نشانه گذاری صحیح محصولات را دریافت نمایید.

فرم تعهدنامه نشانگر رنگی تغذیه ای را دریافت نمایید.

دستور العمل اجرایی” بررسی و ارزیابی علامت تجاری برای فرآورده و مواد اولیه غذایی، آشامیدنی و بسته بندی تولید داخل و وارداتی” با کد T-W-029-0 تاریخ صدور ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ را دریافت نمایید.

فرم معرفی شرکت پخش و توزیع فرآورده های آرایشی بهداشتی (مورد استفاده برای شرکت های تولیدی یا وارداتی محصولات آرایشی بهداشتی) را دریافت نمایید.

دستورالعمل اجرایی نحوه بررسی و صدور/ تمدید و اصلاح انواع پروانه های ساخت کارخانه/ کارگاه با تاریخ بازنگری: ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ کد مدرک: F-W-023-2 را دریافت نمایید.

◊ کلیه فرم های مورد نیاز دریافت پروانه ساخت یکجا به صورت Microsoft Office Word را دریافت نمایید.

1 Comments
حسین قانع
| |

با سلام.خواهشاً فراخوانی بدین در مورد تغییر لوگوی انجمن.

انجمن مسوولین فنی استان گیلان

انجمن صنفی مسوولین فنی صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی گیلان از سال 1380 با مجوز رسمی اداره کار و امور اجتماعی با 150 عضو آغاز به کار نمود.

اعضای انجمن، مسوولین فنی واحد های تولیدی وخدماتی در صنایع غذایی و بهداشتی می باشند.

مسوولین فنی، متخصصانی هستند که دارای شرایط لازم جهت کنترل و نظارت بر تولید در کارگاهها و کارخانجات با مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی در رشته تحصیلی مرتبط با صنعت مربوطه باشند و نیز صلاحیت این افراد به تایید کمیته فنی و قانونی رسیده باشد از آنجائیکه مسوولیت نظارت بر اجرایی ضوابط، قوانین بهداشتی واستاندارد ملی به عهده مسئول فنی می باشد، شرح وظایف این افراد را سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت تعیین می کند.

ارتباط با ما

گیلان / رشت / چهار راه حشمت / کوی بیانی / کوچه اول سمت چپ / ساختمان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان / طبقه اول
شماره تلفن: ۳۳۶۱۸۸۳۰ – ۰۱۳
شماره همراه: ۰۹۱۱۷۱۹۲۶۱۰

مهندس رستگار
rastgar@foodbaran.com
مهندس کوچکی
kochaki@foodbaran.com
مهندس ملک زاده
malekzadeh@foodbaran.com
مهندس حسین آبادی
info@foodbaran.com

موقعیت جغرافیایی
نقشه نشانی انجم صنفی مسوولین فنی صنایع غذایی، بهداشتی و آرایشی استان گیلان
گواهینامه وزارت ارشاد
logo-samandehi